Woski zapachowe czy świece? Co lepsze? 0
Woski zapachowe czy świece? Co lepsze?

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej wprowadzić zapach do domu lub miejsca pracy, mamy dla Ciebie przewodnik! Świece istnieją od zawsze i można znaleźć w wielu sklepach, a nawet sieciówkach. Woski zapachowe coraz szybciej zyskują na popularności, chociaż wciąż nie do końca wiadomo wiele na ich temat. Jeżeli dopiero co zapoznajesz się z woskami zapachowymi, ważne jest, aby zrozumieć, czym różnią się one od świec.

Po pierwsze, czym są zapachowe woski sojowe do kominka? Są to pachnące kawałki wosku bez knota, występują w licznych kształtach i pięknych aromatach. Nie bez powodu woski zapachowe z wosków roślinnych cieszą się coraz większą popularnością. Wystarczy posiadać ceramiczny kominek do wosków (ten sam, który używany jest podczas stosowania olejków eterycznych) i podgrzewacz (tzw. tealight), najlepiej bezzapachowy. Drugą znacznie bezpieczniejszą opcją są elektryczne podgrzewacze.

Poznaj różnice pomiędzy woskami zapachowymi do kominka a świecami

1. Dłuższy czas palenia

Topiony wosk sojowy absorbuje ciepło wolniej niż tradycyjne świece i dlatego jest w stanie uwalniać aromaty bez spalania olejków. Dzięki temu możliwe jest stopniowe i długie uwalnianie zapachu bez szybkiego odparowywania zapachu z misy kominka. Kiedy palisz świecę, dzieje się odwrotnie. Ciepło z płomienia świecy sprawia, że wosk utrzymuje wyższą temperaturę, dzięki czemu zapach szybciej rozchodzi się w powietrzu.

2. Tańsze niż świece

Woski do kominka są tańsze niż tradycyjne świece, ponieważ tracą mniej zapachu i palą się dłużej. Czas "palenia" wosków do kominka jest prawie 5 razy dłuższy niż w przypadku tradycyjnych świec. Przeciętna świeca sojowa kosztuje około 90zł, a średni czas palenia to 60 godzin. Średni koszt topienia wosku wynosi około 15zł i można je palić wielokrotnie. Sama decydujesz o ilości wosku i jak  długo będziesz cieszyć się pięknym zapachem. Woski sojowe do kominka są znacznie tańsze niż świece.

3. Nie uwalniają szkodliwych chemikaliów
Wiadomo, że świece parafinowe uwalniają szkodliwe toksyny, które mogą nasilać alergie i astmę oraz są powiązane z rakiem. Najpopularniejszym obecnie stosowanym rodzajem wosku jest wosk parafinowy, który jest produktem odpadowym pochodzącym z przemysłu naftowego. Wosk parafinowy uwalnia toksyczne chemikalia, takie jak toluen i benzen, o których wiadomo, że uszkadzają płuca, mózg i ośrodkowy układ nerwowy. Niektóre świece mogą zawierać również knoty, które mogą zawierać metale ciężkie, takie jak ołów. Spożycie metali ciężkich unoszących się w powietrzu może mieć bardzo niebezpieczne skutki dla zdrowia. Chociaż w Stanach Zjednoczonych knoty świec muszą mieć knoty papierowe lub bawełniane, badania sugerują, że ponad 30% może zawierać metale ciężkie. W ofercie sklepu BelaVela znajdują się sojowe podgrzewacze o wydłużonym czasie palenia.

4. Wygoda

Bardzo popularne stają się elektryczne podgrzewacze do kominka. Topienie wosków nie wymaga zatem tyle ostrożności jak w przypadku świec ze względu na otwarty ogień. Ponadto świece są trudne w transporcie, ponieważ większość z nich jest wykonana w szklanych pojemnikach, które są kruche i łatwo pękają. W przypadku wosków do kominka nie ma żadnego z tych problemów i ich transport i wysyłka są znacznie wygodniejsze. 

5. Wosk topi się bez sadzy! Oznacza to, że możesz umieścić urządzenie do topienia wosku w dowolnym miejscu, zamiast martwić się o sufit i meble w pobliżu. Nie musisz też martwić się o odbarwienie ścian, sufitu czy zasłon.

6. Zapachy można kontrolować i zmieniać
Możesz dostosować intensywność aromatu do swoich upodobań lub przestrzeni, w której topi się wosk. Możesz samodzielnie je mieszać, aby stworzyć swój własny, całkowicie niepowtarzalny zapach.

Podsumowując, istnieje wiele korzyści z topienia wosków zapachowych zarówno jak i podczas spalania świec. Wybór to w głównej mierze kwestia gustu. Świece sojowe, zwłaszcza te z drewnianym knotem dają niepowtarzalny klimat i wprowadzają w niezwykle przyjemny nastrój. Woski zapachowe świetnie sprawdzą się, gdy myślisz o kupnie klasycznej świecy, ale nie możesz zdecydować się na konkretny zapach lub lubisz często zmieniać zapach. Zapraszamy do wypróbowania! 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl