Jak bezpiecznie palić świecę sojową? 0
Jak bezpiecznie palić świecę sojową?

Jak bezpiecznie palić świecę sojową?

Świece sprawiają, że czujemy się zrelaksowani, przywołują miłe wspomnienia i uczucie komfortu. Cieszy nas to, że wybierasz zdrowsze i ekologiczne rozwiązania niż klasyczne świece parafinowe! Obok licznych korzyści z palenia świec, istnieją też pewne kwestie, na które chcemy zwrócić Twoją uwagę. Ze względów bezpieczeństwa przedstawiamy kilka prostych zasad prawidłowego palenia świec sojowych. Pozwoli Ci to cieszyć się ich aromatem jak najdłużej. Przeczytaj proszę poniższą instrukcję palenia świec.

Ogólne zasady palenia świec:

Nigdy nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru!

Pal świece z dala od dzieci i zwierząt.

Nie stawiaj zapalonej świecy na łatwopalnych przedmiotach ani w ich pobliżu.

Świeca powinna znajdować się na stabilnej powierzchni.

Pal świecę z dala od okna, wywietrzników i przeciągów, aby uniknąć kopcenia i niebezpieczeństwa w postaci rozprzestrzeniającego się ognia. Ma to również wpływ na cenny zapach.

Nie dotykaj palącej się świecy, nie poruszaj pojemniczkiem.

Nie wypalaj świecy do samego końca, jest to niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa- zgaś świece w momencie, gdy pozostanie około 0,6 cm wosku na dnie pojemnika.

Jeżeli palisz kilka świec jednocześnie, zawsze zachowuj odstęp minimum 30cm między płonącymi świecami. Nie stawiaj zapalonej świecy na łatwopalnych przedmiotach ani w ich pobliżu.

Zgaś świecę, jeśli płomień staje się zbyt wysoki lub migocze wielokrotnie. Przed ponownym zapaleniem pozwól świecy ostygnąć i przytnij knot.

 

Podstawowe zasady palenia świec sojowych:

Przed pierwszym użyciem świecy, pozwól, na pełne roztopienie się wosku na całej jej powierzchni. Prawidłowo spalana świeca wypala się od ścianki do ścianki naczynia nie powodując tunelowania świecy.

Delikatnie przytnij knot na długość około 0,5 cm. Zapobiegnie to nierównemu wypalaniu i kopceniu w trakcie palenia świecy.

Nie pal świecy dłużej niż cztery godziny na raz. Po przekroczeniu czterech godzin wosk zaczyna się przegrzewać, co może osłabić jej zapach. Przyczynia się również do powstawania dymu, który zabrudza pojemnik świecy co wygląda nieestetycznie i niekorzystnie wpływa na jakość palenia naturalnych świec. Pamiętaj, ze jednorazowy czas palenia świecy zależy do jej wielkości (zwykle jest to 2-3 godziny).

Należy pamiętać także, że wielkość świecy dobieramy do wielkości pomieszczenia. Ma to na celu uzyskanie optymalnego zapachu i aromatu.

 

Jak prawidłowo zgasić świecę?

Użyj zagaszacza do świecy, jeżeli tylko masz taką możliwość, ponieważ jest to najbezpieczniejszy sposób zapobiegania rozpryskiwaniu się gorącego wosku.

Nie używaj wody do gaszenia świecy, może to spowodować rozpryskiwanie się gorącego wosku i pęknięcie szklanego pojemnika.

Nie dotykaj ani nie przesuwaj świecy, dopóki nie ostygnie całkowicie.

 

Podsumowując, pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo zawsze jest na pierwszym miejscu! Życzymy przyjemnego odpoczynku i zachęcamy do stworzenia relaksującej atmosfery w każdym pomieszczeniu. Dbaj o siebie. Self care isn’t selfish!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl