Jak pachnie drzewo sandałowe? 0
Jak pachnie drzewo sandałowe?

Drzewo sandałowe to jeden z najpopularniejszych zapachów świec, jednak wiele osób zastanawia się jak pachnie i czym charakteryzuje się ten aromat. Ten ciepły, orientalny zapach sprawdzi się sam, ale także dobrze współgra z innymi aromatami jako część bardziej złożonej kompozycji. Poniżej wyjaśniamy, jak pachnie drzewo sandałowe i jakie inne zapachy dobrze do niego pasują. Przedstawiamy również kilka naszych najpopularniejszych zapachów świec z drzewem sandałowym.

 

Co to jest drzewo sandałowe?

Drzewo sandałowe to rodzaj drzewa należącego do rodzaju Santalum. Drzewa rosną wolno i wytwarzają ciężkie, żółte, drobnoziarniste aromatyczne drewno, które może zachować swój zapach przez dziesięciolecia. Drzewo sandałowe, jedno z najdroższych gatunków drzew na świecie, może potrzebować 15 lat lub więcej, zanim będzie gotowe do zbioru — im starsze drzewo, tym większa ilość i jakość produkowanego przez nie oleju. Podczas gdy drzewo sandałowe pochodzi z południowych Indii, teraz roślina rozprzestrzeniła się na inne kraje, takie jak Indonezja, Nepal, Bangladesz, Pakistan, Hawaje i Australia. Najpopularniejsze gatunki to drzewo sandałowe białe i czerwone.  Do pozyskania wonnych olejków o zapachu drzewa sandałowego wykorzystuje się esencję z sandałowca białego (stosowany jako składnik perfum). Sandałowiec czerwony stosowany jest głównie z przemyśle kosmetycznym między innymi jako barwnik.

 

Jak pachnie drzewo sandałowe?

Chociaż olejek sandałowy pozyskiwany jest z drewna, niekoniecznie jest to zapach „drzewny”. Olejek z drzewa sandałowego ma swój własny profil zapachowy, który jest orientalny, słodki, kremowy i „ciepły”. Gdy tylko raz poczujesz zapach drzewa sandałowego, natychmiast rozpoznasz je po jego wyjątkowym otulającym zapachu. Ten atrakcyjny i wszechstronny zapach sprawia, że drzewo sandałowe pojawia się w wielu kompozycjach, w tym w świecach, perfumach, mydłach i innych produktach zapachowych. Używane z innymi zapachami drzewo sandałowe stanowi doskonałą bazę dla bardziej złożonych zapachów i nadaje ciepła profilowi zapachowemu.

 

Jakie inne zapachy pasują do drzewa sandałowego?

Drzewo sandałowe jest kluczowym członkiem rodziny zapachów kwiatowo-orientalnych i często łączy się je z zapachami białych kwiatów: kwiatu pomarańczy, jaśminu, ylang-ylang, magnolii, gardenii i tuberozy. Jest również łączony z innymi kwiatowymi lub cytrusowymi zapachami, aby pomóc ustabilizować ich profile zapachowe i wydłużyć trwałość.

 

Przykłady zapachów świec zawierających drzewo sandałowe:

Jedna z naszych najpopularniejszych świec zapachowych wykorzystujących drzewo sandałowe to świeca z kolekcji BODY MIND & SOUL. Świeca MIND należy do kolekcji jogowej. Żaden zapach z tej serii nie jest przypadkowy. Dobrane zostały tak by pomóc ukoić nasze ciało, umysł i duszę.

 

ŚWIECA MIND DRZEWO SANDAŁOWE

Świeca ta charakteryzuje się nietuzinkową i oryginalna wonią. Wprowadzi Cię w błogi, lekki nastrój. Świeca sojowa MIND powstała zgodnie z ideą self care, chwili odpoczynku i czasu dla siebie. Woń sandałowca przywołuje na myśl błogość i ciepło. Już od dawna w Indiach drzewo sandałowe wykorzystywane było podczas medytacji. Olejkowi z drzewa sandałowego przyznaje się właściwości relaksujące ciało i umysł.

 

ŚWIECA ME TIME O ZAPACHU DRZEWA SANDAŁOWEGO I CEDROWEGO Z NUTĄ TRAWY CYTRYNOWEJ

To wyjątkowa kolekcja przypominająca o tym jak ważna jest miłość do siebie i pozytywne nastawienie. Świeca ME TIME to wyszukana kompozycja składająca się z idealne współgrających ze sobą aromatów drzewa sandałowca i drzewa cedrowego. Ciepły charakter uzupełnia rześka i zmysłowa woń trawy cytrynowej.

 

Podsumowując, wiele właściwości, którymi cechuje się olejek sandałowy, sprawia, że jest on popularny w aromaterapii, medytacji, branży perfumeryjnej i kosmetycznej. Jego walory doceniane są również medycynie naturalnej. My proponujemy wegańskie świece sojowe, których zapach wprawi Cię w błogi nastrój po wyczerpującym dniu w pracy. Wypróbuj i zachwyć się tym zmysłowym aromatem! Self care isn't selfish!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl